Tez Yazım Klavuzu

TEZ YAZIM KURALLARI VE AŞAMALARI

* TEZ YAZIM KILAVUZU

* TEZ YAZIM FORMATI

* TEZ ONAY SAYFASI

* TEZ SERT KAPAK FORMATI

* MEZUN GÖRÜŞ FORMU

* Tez savunma tarihinden 1 ay önce tez danışmanınızdan onayı alınmış tezin son halini PDF veya Word olarak ndemirci@yeditepe.edu.tr mail adresine göndermelisiniz.

* Benzerlik oranı çıktıktan sonra tez savunma tarihiniz netleştirilerek savunma jürisi oluşturulur.

* Savunma toplantısından önce yukarıdaki Tez Onay Sayfasını bilgisayarda doldurarak yanınızda 4 nüsha olarak bulundurmalı ve savunmadan sonra ilgili hocalardan imza alınmalıdır. Onay Tarihi alanı boş bırakılmalıdır (enstitü tarafından doldurulacaktır) 

* Tez savunması başarılı olan öğrenci: 

   - Tezini savunma tarihinden itibaren bir ay içerisinde Enstitümüze elden teslim etmelidir.

   - Tez Enstitüye teslim edilmeden önce jüri sınavında talep edilen düzeltmeler yapılıp danışman hocanızdan son hali ile onay alarak ndemirci@yeditepe.edu.tr adresine tez basımından 1 hafta önce mail olarak göndermelisiniz.

   - Enstitümüz tez yazım kılavuzuna göre düzenlenen tezinizin son haline onay verdikten sonra da, imzaladığınız etik beyannamesi ve tez onay sayfası içinde bulunan tezinizi lacivert sert kapak olarak baskıya vermelisiniz (benzerlik beyannamesinde ki tarih kısmına tez savunmasına girdiğiniz tarihi yazmalısınız) 

   - 1 adet Enstitü için 1 adet de danışmanınız (talep ediyorsa) için lacivert sert kapaklı bastırmalısınız.

   - Ulusal Tez Merkezine giriş yapıp tez veri formunu doldurarak tez teslimi sırasında 4 adet imzalı tez veri formunu ve CD ye kaydedilmiş tezinizi de Enstitümüze teslim etmelisiniz (PDF formatında 4 adet CD hazırlanmalı ve tezinizi CD ye kaydederken tez adına; tez veri formunu doldurduktan sonra size verilen referans numarasını yazmalısınız. CD lerin ayrıca üzerine de adınızı soyadınızı, referans numaranızı ve tez isminizi yazmalısınız)

ÖNEMLİ: CD ye tezi kaydederken tez yazım kılavuzunda belirtilen beyanname, tez onay sayfası, özgeçmiş gibi tüm sayfalar olacak fakat imza ya da kişisel veri içermemelidir.  

   - Tez veri giriş formu doldurulurken, formun içerisinde yer alan ''Orcid numarası al'' linki tıklanıp Open Researcher and Contributor ID (ORCID) numarası alınması gerekir.

   - Tez teslimi ile birlikte 25-30 sayfayı geçmeyecek şekilde tez konusunu içeren bir makale hazırlanarak burcu.ozbay@yeditepe.edu.tr mail adresine mail olarak gönderilmelidir.

   - Tez tesliminde Mezun Görüş Formunuda teslim etmeniz gereklidir.