Tez Yazım Kılavuzu

TEZ YAZIM KURALLARI VE AŞAMALARI

* TEZ YAZIM KURALLARI

* TEZ FORMATI

* TEZ SERT KAPAK FORMATI

* MEZUN GÖRÜŞ FORMU

* Tez savunma tarihinden 1 ay önce tez danışmanınızdan onayı alınmış tezin son halini PDF veya Word olarak ndemirci@yeditepe.edu.tr mail adresine göndermelisiniz.

* Benzerlik oranı çıktıktan sonra tez savunma tarihiniz netleştirilerek savunma jürisi oluşturulur.

* Savunma toplantısından önce Tez Formatı kılavuzunda bulunan Tez Onay Sayfasını bilgisayarda doldurarak yanınızda 4 nüsha olarak bulundurmalı ve savunmadan sonra ilgili hocalardan imza alınmalıdır. Onay Tarihi alanı boş bırakılmalıdır (enstitü tarafından doldurulacaktır) 

* Tez savunması başarılı olan öğrenci: 

   - Tezini savunma tarihinden itibaren bir ay içerisinde Enstitümüze elden teslim etmelidir.

   - Tez Enstitüye teslim edilmeden önce jüri sınavında talep edilen düzeltmeler yapılıp danışman hocanızdan son hali ile onay alarak ndemirci@yeditepe.edu.tr adresine tez basımından 1 hafta önce mail olarak göndermelisiniz.

   - Enstitümüz tez yazım kılavuzuna göre düzenlenen tezinizin son haline onay verdikten sonra da, imzaladığınız etik beyannamesi ve tez onay sayfası içinde bulunan tezinizi lacivert sert kapak olarak baskıya vermelisiniz 

   - 1 adet Enstitü için 1 adet de danışmanınız (talep ediyorsa) için lacivert sert kapaklı bastırmalısınız.

   - Ulusal Tez Merkezine giriş yapıp tez veri formunu doldurarak tez teslimi sırasında 4 adet imzalı tez veri formunu ve CD ye kaydedilmiş tezinizi de Enstitümüze teslim etmelisiniz (PDF formatında 4 adet CD hazırlanmalı ve tezinizi CD ye kaydederken tez adına; tez veri formunu doldurduktan sonra size verilen referans numarasını yazmalısınız. CD lerin ayrıca üzerine de adınızı soyadınızı, referans numaranızı ve tez isminizi yazmalısınız)

ÖNEMLİ: CD ye tezi kaydederken tez yazım kılavuzunda belirtilen beyanname, tez onay sayfası, özgeçmiş gibi tüm sayfalar olmalı fakat imza ya da kişisel veri içermemelidir.  

   - Tez veri giriş formu doldurulurken, formun içerisinde yer alan ''Orcid numarası al'' linki tıklanıp Open Researcher and Contributor ID (ORCID) numarası alınması gerekir.

   - Tez teslimi ile birlikte 25-30 sayfayı geçmeyecek şekilde tez konusunu içeren bir makale hazırlanarak burcu.ozbay@yeditepe.edu.tr mail adresine mail olarak gönderilmelidir.

   - Tez tesliminde Mezun Görüş Formunu da teslim etmeniz gereklidir.